2. Praktyki Animy i Animusa oraz Budzenia Wewnętrznego Kochanka bardzo podobne do tych, które wam pokazaliśmy są dostępne w książce „The Art of Sexual Ecstasy” autorki Margot Anand. Znajduje się tam również dużo wiedzy i praktyk w zakresie bliskości, miłości i jogi seksualnej.
3. Robert poleca książki Davida Deidy. Zajmuje się on tematyką energii męskiej i żeńskiej oraz ich polaryzacji w seksie i w relacjach. Jego książki zawierają dużo fachowej wiedzy na ten temat a także na temat relacji i seksu oraz technik seksualnych. Szczególnie mężczyznom możemy polecić jego pozycję „Droga Pełniejszego Mężczyzny” - to świetna pozycja wstępna dla mężczyzn zainteresowanych Tantrą a także kwestiami męskości i świadomego życia.
4. Nicole Daedone jest popularną prowadząca warsztatów i autorką książek z USA. Zajmuje się głównie tematyką kobiecego orgazmu i kobiecą seksualnością, ale też relacjami i tzw. „slow sex”. Na YouTubie można znaleźć dużo filmów z nią.
5. O ile Anand, Deida i Daedone to źródła bardziej neotantryczne, o tyle oprócz Reggiego możemy polecić ciekawe źródło wiedzy na temat klasycznej, tradycyjnej Tantry. Mamy na myśli książkę poświęconą żeńskiej zasadzie i żeńskim archetypom w Tantrze. Mowa tutaj o książce „Gorący Oddech Dakini” autorstwa Judith-Simmer Brown. Tantra jest pierwszą tradycją kontemplatywną z Azji, która uznała w pełni rolę kobiet. Wcześniej Budda znalazł w swojej wspólnocie miejsce dla mniszek i opracował dla nich zestaw reguł ascetycznego życia. Długo jednak nawet w klasycznym buddyzmie odrodzenie jako kobieta było uważane za gorsze (z wyjątkami jak żeński odpowiednik Buddy: Tara). Dopiero w Tantrze jedną z zasad obowiązujących wszystkich praktykujących jest szacunek do kobiecej energii a niektóre systemy tantryczne uważają nawet, że kobiety mają większe predyspozycje do jej praktyki (wg. mistrza tantrycznego Padmasambhavy więcej kobiet osiągnie mistrzostwo w ścieżce tantrycznej niż mężczyzn).